Łagów 23.06.2019 r.

XII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj XII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Trwa Oktawa Bożego Ciała – zachowana w Polsce jako pobożny zwyczaj. Kończy się ona w czwartek 27 czerwca poświęceniem wianków. W Oktawie Bożego Ciała w kościele parafialnym codziennie po Mszy św.
    o godz. 19.00 Procesja z Najświętszym Sakramentem i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przed Mszą św. odmawiamy
    o godz. 18.30 Różaniec święty i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po zakończonej Oktawie Bożego Ciała – od piątku 28 czerwca – Nabożeństwa czerwcowe w kościele parafialnym o godz. 18.30.
    O godz. 18.00 Różaniec św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Wiernym za wspólną modlitwę w Uroczystość Bożego Ciała i wyznanie wiary w Procesji Eucharystycznej. Bóg zapłać Kapłanom: Ks. Kanonikowi Wojciechowi Jurkowi i Ks. Ziemowitowi Katulskiemu. Dziękujemy za przygotowanie Czterech Ołtarzy mieszkańcom Żelechowa, Gronowa, Stoku, Jemiołowa, Łagówka i Łagowa. Dziękujemy za udostępnioną posesję Państwu Miśkiewiczom a władzom Gminy za udostępniony budynek Gminy.
    Bóg zapłać Pani Katechetce Małgorzacie Temniuk, rodzicom, opiekunom i dzieciom zaangażowanym w sypanie kwiatków.
    Bóg zapłać Ochotniczej Straży Pożarnej z Jemiołowa i Żelechowa za asystę i zabezpieczenie trasy Procesji Eucharystycznej. Dziękujemy Górnikom towarzyszącym Kapłanom, Grupom Modlitewnym niosącym figurę MB Fatimskiej, Wiernym z Gronowa i Stoku za wytrwałość w dźwiganiu sztandarów. Dziękujemy wszystkim Ministrantom z całej Parafii: starszym i młodszym, lektorom za obecność i służbę liturgiczną. Dziękujemy Panu Józefowi Loba, wszystkim kościelnym i opiekującym się naszymi kościołami. Bóg zapłać Panu Marianowi Czubkowskiemu naszemu organiście. Dziękujemy Panu Piotrowi Mikulskiemu ze Świebodzina za użyczenie auta i Panu Wiesławowi Druszlakowskiemu za obsługę i pomoc przy nagłośnieniu Procesji. Bóg zapłać za zadbany teren przy Kaplicy i tym, którzy o to zadbali – Pani Marii Sawickiej i Stanisławie Czaja z wszystkimi sąsiadami Kaplicy służącymi pomocą. Wszystkim Bóg zapłać za wytrwałość.
  3. Jutro w poniedziałek 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – Patrona całej naszej Parafii. Uroczysta Msza św. Odpustowa w kościele parafialnym
    w Łagowie o godz. 19.00
  4. W każdą środę w kościele parafialnym przed Mszą św. o godz. 19.00 Nowenna
    do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek 28 czerwca Uroczystość NSPJ (nie ma postu) a w sobotę 29 czerwca Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 19.00.
  6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna po zgłoszeniu telefonicznym.
  7. Na stoliku pod chórem (w kościele parafialnym) wyłożona jest prasa katolicka:
    „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.