Łagów 15.10. 2017 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
  2. Dzisiaj Dzień Papieski. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Fundusz JP II – Dzieło Nowego Tysiąclecia przeznaczonych
    na stypendia dla zdolnych dzieci i młodzieży z ubogich Rodzin.
  3. W poniedziałek 16 października XXXIX rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II.
  4. Od października Msza św. wieczorna w kościele parafialnym odprawiana jest codziennie o godz. 17.00.
  5. Nabożeństwa Różańcowe: codziennie o godz. 16.30.
  6. Dzieci i Młodzież zapraszamy na „Dziesiątkę Różańca” w tym tygodniu wyjątkowo od poniedziałku do czwartku o godz. 16.00
    w kościele parafialnym.
  7. W tygodniu Msze św. w kościołach filialnych: Żelechów – poniedziałek godz. 18.00 Jemiołów – wtorek godz. 18.00. Łagówek – środa godz. 18.00;
  8. W środę 18 października Święto św. Łukasza Ewangelisty – Patrona Służby Zdrowia.
  9. W czwartek rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  10. Od dzisiaj Msze św. niedzielne w Kaplicy przy ul.22 Października są odprawiane o godz. 07.15.
  11. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na działalność misyjną Kościoła.
  12. Również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku.
  13. W sobotę 4 listopada w Filharmonii Gorzowskiej o godz. 19.00 odbędzie się koncert oratoryjny „Reqiem” W.A. Mozarta.
    Chętnych na wyjazd prosimy o zapisywanie się u ks. Mateusza do przyszłej niedzieli ponieważ zainteresowanie koncertem jest ogromne – i zaliczkę 30 zł . Koszt całkowity – 60 zł.
  14. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę i czwartek w godzinach: 19.00 -20.00. Sprawy pilne załatwimy po zgłoszeniu telefonicznym.
  15. Dzisiaj po Mszy św. rozprowadzamy Karty Wypominkowe. Prosimy o czytelne wypisanie Imion naszych Zmarłych: Rodziców, chrzestnych, kapłanów, krewnych, sąsiadów, osób drogich naszym sercom i ważnych w naszym życiu. Prosimy także o wypisanie na Karcie Wypominkowej nazwy miejscowości w której mają być czytane nasze „Wypominki”.
  16. Bóg zapłać za troskę i wysiłek przygotowania naszych kościołów do niedzielnej Eucharystii. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania.
  17. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła a zwłaszcza odbudowę gorzowskiej Katedry i nabywane na ten cel symboliczne cegiełki.