Łagów 14.04. 2019 r.

Niedziela Palmowa

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Na wszystkich Mszach św. w naszych kościołach poświęcenie palm. W kościele parafialnym w Łagowie Procesja z palmami podczas Mszy św. o godz. 12.00.
  2. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej rozpoczęła Wielki Tydzień.
    Wszystkich Parafian zapraszamy do kościoła parafialnego w Łagowie aby wspólnie, jak najpełniej uczestniczyć we wspaniałych duchowych przeżyciach Triduum Paschalnego:
    Wielki Czwartek – o godz. 19.00 – Msza święta: Dziękczynienie za dar Eucharystii
    i Kapłaństwa połączone z Obrzędem Umywania Nóg.
    Wielki Piątek – o godz. 19.00 – Opis Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża:
    w tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii.
    Wielka Sobota – o godz. 19.00 – Msza święta: Eucharystia połączona
    z Liturgią Światła i Liturgią Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu.
    Niedziela Wielkanocna – o godz. 06.00 – Msza święta Zmartwychwstania
    i Procesja Rezurekcyjna.
  3. W Wielki Czwartek po Mszy Wieczerzy Pańskiej adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godziny 22.00. W Wielki Piątek po Liturgii Męki Pańskiej adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie do godz. 22.00.
    W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie od godz. 12.00
    do godz. 18.30.
  4. Poświęcenie pokarmów na Stół Wielkanocny w naszej Parafii:
    Kaplica – godz. 09.00; Gronów – godz. 9.30; Stok – godz. 10.00; Żelechów – godz. 10.30; Łagówek- godz. 11.00; Jemiołów – godz. 11.30: Łagów – godz. 12.00; 12.30; 13.00; 13.30. Podczas święcenia pokarmów zbierane będą ofiary na utrzymanie Diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.
  5. W tym tygodniu Droga Krzyżowa dla dzieci w Wielką Środę 17 kwietnia o godz. 17.30 w koście parafialnym.
  6. W kościołach filialnych w tym tygodniu nie ma Mszy świętych.
  7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w naszej Parafii:
    Łagów – godz. 06.00 – Rezurekcja; 10.30; 12.00;
    Msze św. w kościołach filialnych z Procesją : Żelechów – godz. 09.00; Łagówek – godz. 09.00; Jemiołów – godz. 10.30.
  8. W tym tygodniu kancelaria czynna po zgłoszeniu telefonicznym.
  9. Bóg zapłać za troskę i przygotowanie kościołów naszej Parafii do Mszy św. w tygodniu i w niedziele. Dziękujemy także za wszystkie ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

Zapowiedzi:

1. Przemysław Janczak, stanu wolnego, zam. Torzym i Paulina Myślicka, stanu wolnego, zam. Łagów. Zap. III.
  2. Michał Ostrowski , stanu wolnego, zam. Łagów i Katarzyna Zajko, stanu wolnego, zam. Świebodzin. Zap. III.
  3. Kacper Ostrowski, stanu wolnego, zam. Zielona Góra i Agata Głębska, stanu wolnego, zam. Zielona Góra. Zap. II.