Łagów 17.12. 2017 r.

III Niedziela Adwentu – Niedziela Radości

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości: „Gaudete”
  2. Dzisiaj Dzień Solidarności z Kapłanami – Seniorami. Taca przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  3. W tym tygodniu zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci i młodzież na Msze św. Roratnie w Kaplicy od poniedziałku do piątku
    o godz. 07.15.
  4. W kościele parafialnym Msze św. o Matce Bożej codziennie o godz. 17.00 (poniedziałek-piątek).
  5. W tym tygodniu okazja do spowiedzi w kościele parafialnym codziennie od godz. 16.30 w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek
    i piątek. W tych dniach również Kwartalne Dni Modlitw za Rodziny w naszej Parafii.
  6. W każdą środę w kościele parafialnym Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Nasze intencje modlitewne wypisane na kartkach możemy składać przed Mszą św. do koszyczka przed ołtarzem. Kapłan odczyta je podczas Nowenny.
  7. W tym tygodniu ważne dni przygotowania kościołów w całej Parafii do Świąt Bożego Narodzenia. Prosimy naszych Parafian
    o chętną pomoc w strojeniu choinek, przygotowaniu Żłóbka, udział w sprzątaniu świątyń.
  8. W kościele parafialnym w Łagowie zapraszamy do pomocy przy strojeniu choinek młodzież i starszych w czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.
  9. W sobotę 23 grudnia ks. Proboszcz i ks. Mateusz wspólnie odwiedzą Chorych Parafian z Komunią Świętą i Opłatkiem.
    Zgłoszenia dodatkowych Chorych po każdej Mszy św.
  10. W Zakrystiach naszych kościołów po Mszy św. do nabycia opłatki i świece wigilijne.
  11. Caritas naszej Parafii zbiera produkty spożywcze na paczki świąteczne dla najbiedniejszych. Wzorem lat ubiegłych w sklepach
    są wystawione kartony do składania żywności na ten cel.
  12. W przyszłą niedzielę 24 grudnia Dzień Imienin Biskupa Seniora Adama Dyczkowskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie.
  13. W przyszłą niedzielę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy tradycję i zwyczaje polskie podczas Wieczerzy Wigilijnej.
    Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
    W tym roku Wigilia wypada w niedzielę a zatem mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej a Pasterka jest Mszą św. z Uroczystości Bożego Narodzenia.
  14. Pasterki w naszej Parafii:
    Żelechów – godz. 21.00
    Łagówek – godz. 21.00
    Jemiołów -godz. 23.00
    Łagów – godz. 23.00
  15. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła, za troskę i przygotowanie naszych świątyń do Mszy świętych
    w niedzielę i w tygodniu.
  16. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko po zgłoszeniu telefonicznym.
  17. Kolęda w naszej Parafii rozpocznie się po Nowym Roku.