Łagów 21.07.2019 r.

XVI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
  2. Witamy serdecznie wszystkich gości odpoczywających w Łagowie i w naszej Gminie i życzymy udanych wakacji. Witamy także młodzież oazową z moderatorem Andrzejem Pytlikiem na rekolekcjach w Domu Diecezjalnym przy ul. Sulęcińskiej. Bóg zapłać za obecność i ducha modlitwy.
  3. Msze św. w kościołach naszej Parafii odprawiane są według następującego porządku: Łagów kościół parafialny – Msze św. w niedzielę: godz. 10.30, 12.00, 19.00;
    Msze św. w tygodniu – godz. 19.00 (Msza św. w sobotę o godz. 19.00 z niedzieli).
    Łagów Kaplica (u. 22 Października) – Msza św. w niedzielę: godz. 07.15.
    Żelechów – Msza św. w niedzielę godz. 09.00; Poniedziałek godz. 17.00;
    Jemiołów – Msza św. w niedzielę godz. 11.30; Wtorek godz. 17.00;
    Łagówek – Msza św. w niedzielę godz. 09.00; Środa godz. 17.00.
  4. Codziennie w kościele parafialnym w Łagowie odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.20 i Różaniec święty o godz. 18.30.
  5. W każdą środę w kościele parafialnym przed Mszą św. o godz. 19.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek 25 lipca Święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa Patrona kierowców. Po Mszy św. o godz. 19.00 święcimy pojazdy mechaniczne i błogosławimy ich kierowców. Pojazdy do poświęcenia ustawiamy na trawie wokół kościoła i na parkingu. Zachęcamy do udziału w akcji wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry: „Jeden grosz za jeden kilometr”. Zebrane w ten sposób ofiary przekażemy na zakup aut dla polskich misjonarzy.
  7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek i wtorek w godz. 15 – 16.00. Ważne sprawy załatwimy po zgłoszeniu telefonicznym.
  8. Na stoliku pod chórem (w kościele parafialnym) wyłożona jest prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
  9. Bóg zapłać za modlitwę w naszych świątyniach. Dziękujemy za sprzątanie wszystkich kościołów w naszej Parafii i troskę na co dzień o ich wygląd. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby Kościoła Świętego. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na fundusz remontowo-budowlany w naszej Parafii

Zapowiedzi:

1. Grzegorz Tomasz Grządka, stanu wolnego, zam. Szczawno Zdrój i Beata Katarzyna Macieja, stanu wolnego, zam. Jemiołów.
    Zap. III.
  2. Rektor Robert, stanu wolnego, zam. Gronów i Kempka Katarzyna, stanu wolnego, zam. Zielona Góra. Zap. I.