Łagów 17.06. 2018 r.

XI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj XI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Dzisiaj w Rokitnie o godz. 12.00 Główna Msza św. Odpustowa ku Czci Patronki naszej Diecezji Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Modlimy się także za naszych Biskupów obchodzących Jubileusz 60 rocznicy święceń kapłańskich: Ks. Bpa Pawła Sochę i Ks. Bpa Antoniego Stankiewicza. Pamiętamy w modlitwie również o Biskupie Diecezjalnym Tadeuszu w rocznicę Jego święceń biskupich.
  2. Jutro w poniedziałek 18 czerwca XXIX rocznica Koronacji obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej.
    Uroczysta Msza św. w Rokitnie o godz. 17.00.
  3. W kościele parafialnym w Łagowie codziennie o godz. 18.00 Różaniec święty i Koronka do Miłosierdzia Bożego a o godz. 18.30 Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Msze św. w naszych kościołach odprawiane są według następującego porządku:
    Łagów – codziennie godz. 19.00 (w niedzielę: godz. 07.15 – Kaplica; godz. 10.30, 12.00, 19.00 – kościół parafialny),
    Poniedziałek – Żelechów godz. 17.30 (w niedzielę – godz. 09.00),
    Wtorek – Jemiołów godz. 17.30 (w niedzielę – godz. 11.30),
    Środa – Łagówek godz. 17.30 (w niedzielę – godz. 09.00).
  5. W każdą środę w kościele parafialnym przed Mszą św. o godz. 19.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Do wystawionego koszyczka możemy składać wypisane na kartkach intencje modlitw za wstawiennictwem NMP a Kapłan odczyta je podczas Nowenny.
  6. W czwartek 21 czerwca w kościele parafialnym w Łagowie Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego
    o godz. 08.15.
  7. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek i piątek w godz. 17.00 – 18.00. Sprawy pilne załatwimy po zgłoszeniu telefonicznym lub osobistym. W sobotę i niedzielę kancelaria nieczynna.
  8. Zbliża się Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i Odpust w naszej Parafii ku Czci Świętego Patrona. Zapraszamy naszych Parafian w dniu 24 czerwca, w niedzielę do Pielgrzymki Wiary z kościoła parafialnego w Łagowie do kościoła filialnego w Jemiołowie, gdzie znajduje się Ołtarz z wizerunkiem św. Jana Chrzciciela przeniesiony przed laty ze świątyni parafialnej. Początek Pielgrzymki o godz. 15.00 w kościele parafialnym – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po drodze zatrzymamy się przy Figurze Pana Jezusa na Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 16.00 w Jemiołowie Msza św. Odpustowa z Litanią do św. Jana Chrzciciela, Procesją Eucharystyczną wokół kościoła i Błogosławieństwem Odpustowym.
  9. Dziękujemy serdecznie Wszystkim za modlitwę w naszych kościołach przed Mszą św. niedzielną i w tygodniu. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby kościoła. Dziękujemy za przygotowanie naszych świątyń do Eucharystii niedzielnych i w ciągu tygodnia.