Łagów 18.02. 2018 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu.
  2. W okresie Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Łagowie dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 w każdą niedzielę. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu i wystrój Bożego Grobu.
  3. Od Środy Popielcowej w kościele parafialnym codziennie (od poniedziałku do soboty) o godz. 16.30 odmawiamy Różaniec
    i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy Wszystkich Czcicieli Niepokalanej do prowadzenia tej modlitwy w poszczególne dni tygodnia.
  4. Bardzo gorąco prosimy Wszystkich Wiernych, którzy uczestniczą w Mszach św. w kościołach filialnych w Jemiołowie, Żelechowie i Łagówku o odmawianie przynajmniej jednej Dziesiątki Różańca św. i Koronki do Miłosierdzia Bożego przed każdą Mszą św.
    (w niedzielę i w tygodniu).
  5. Nabożeństwa w okresie Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Łagowie:
    Droga Krzyżowa dla dzieci – w każdą środę o godz. 16.30
    Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych – w każdy piątek po Mszy św. o godz. 17.00
    Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 16.30.
  6. W kościołach filialnych Droga Krzyżowa:
    Żelechów – poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.00;
    Jemiołów – wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00;
    Łagówek – środa, po Mszy św. o godz. 18.00.
  7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii przeżywać będziemy w tym roku w piątym tygodniu Wielkiego Postu: od środy 21 marca do Niedzieli Palmowej 25 marca. Poprowadzi je ks. Ziemowit Katulski z Parafii „Św. Wojciecha” w Międzyrzeczu.
  8. W tym tygodniu kancelaria czynna po zgłoszeniu telefonicznym lub osobistym.
  9. Bóg zapłać za troskę i przygotowanie kościołów naszej Parafii do Mszy św. w tygodniu i w niedziele. Dziękujemy także za wszystkie złożone ofiary na potrzeby Kościoła.
  10. Od przyszłej – czwartej – niedzieli miesiąca wznawiamy w naszej Parafii zbieranie ofiar na tacę z przeznaczeniem na fundusz remontowy. Bóg zapłać.
  11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne: Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

Zapraszamy na EDK

Drogę Krzyżową  można przeżyć w kościele, siedząc w ławce
i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco,
w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych.

Do osób aktywnych fizycznie, które chcą diametralnej zmiany swojego życia kierujemy propozycję uczestnictwa w

Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

Podczas nocnego, ponad 40 kilometrowego marszu
w milczeniu przez teren trudny do wędrówek, zaczyna się walka z własnymi słabościami. To droga nie tylko dla mężczyzn. Do celu dojdą tylko Ci, którzy podejmą to wyzwanie- zachęcają organizatorzy.

Rozpocznie się w naszym kościele parafialnym
Mszą św. o godz. 20.00
w piątek – 23 marca 2018

Szczegółowe informacje o idei i celu EDK na stronie internetowej EDK oraz Facebook EDK ŁAGÓW Lubuski.

W każdy piątek po mszy św. w kościele parafialnym będą do dyspozycji osób zainteresowanych członkowie Sztabu EDK Łagów, którzy udzielą szczegółowych informacji osobą zainteresowanym.

Zapisy na stronie internetowej:

1. https://www.edk.org.pl/trasa-edk

2. po każdej Mszy św. w zakrystii